ОГНЕБОРЦИТЕ ОТ ТЪРГОВИЩЕ – ПОБЕДИТЕЛИ В ОБЛАСТНИТЕ СЪСТЕЗАНИЯ ПО ПОЖАРО-ПРИЛОЖЕН СПОРТ

В проведените на 30.05.2012 г. в гр. Омуртаг областни състезания по пожаро-приложен спорт участваха със свои отбори три районни служби “Пожарна безопасност и защита на населението” –  Търговище, Попово и Омуртаг. Всеки отбор се състои от 10 участника. Състезанието се проведе в 4 дисциплини – “Изкачване на щурмова стълба”, “100-метрова пътека с препятствия”, “Пожарна щафета 4х100 м с препятствия” и “Бойно разгръщане от мотопомпа”. Състезателните дисциплини се проведоха на градския стадион в гр. Омуртаг и на учебната кула в РС”ПБЗН”-Омуртаг.

Отборите на РС”ПБЗН”-Търговище и Омуртаг си поделиха по две първи места в отделните дисциплини. В дисциплините “Изкачване на щурмова стълба” и “4х100 м с препятствия”  се наложиха огнеборците от Търговище, а на “100-метрова състезателна пътека с препятствия” и “Бойно разгръщане от мотопомпа” се наложиха колегите им от Омуртаг. Победител в карйното комплексно класиране е отборът на РС”ПБЗН”-Търговище, пред този на РС “ПБЗН”-Омуртаг, а на трето място остана отборът на РС “ПБЗН”-Попово.

Сборен отбор от трите противопожарни служби ще представя областта ни на 40-тия републикански преглед по пожаро-приложен спорт, който ще се проведе от 13 до 15 юни в гр. Пловдив.