ОБЛАСТНА ДИРЕКЦИЯ НА ОД “ПБЗН”-ТЪРГОВИЩЕ

МЛАДИТЕ ОГНЕБОРЦИ ОТ ПОПОВО – ТРЕТИ В ТУРНИРА ЗА КУПА “ЮЛИЯН МАНЗАРОВ”

Традиционният есенен турнир на младежките противопожарни отряди  "Млад огнеборец" за преходната купа "Юлиян Манзаров" се проведе за десета поредна година в Ловеч. В него участваха над 200 деца на възраст от 12 до 14 години от 19 представителни отряда  от областите Бургас, Видин, Велико Търново, Враца, Габрово, Ловеч, Монтана, Перник, Плевен, Пловдив, Разград (с отбори от гр. Цар Калоян и областния център), Русе, София област, Търговище, Хасково и Шумен. Организатори на турнира бяха: Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" - МВР, Българската федерация по пожароприложен спорт, община Ловеч, фондация „Ангели от Лим” и ОУПБЗН – Ловеч.

Област Търговище бе представена  от младежкия противопожарен отряд „Млад огнеборец” от ОУ „Н.Й.Вапцаров” в гр.Попово с инструктор гл. пожарникар Павлин Пеев. Младите огнеборци премериха сили в две състезателни дисциплини "Бойно разгръщане на състезателна пътека" и "Щафетно бягане с препятствия". След оспорвана надпревара момчетата от гр.Попово се класираха на четвърто място в дисциплината „Бойно разгръщане на състезателна пътека”  и станаха победители в дисциплината „400 м щафетно бягане с препятствия”, което им отреди трето място в крайното комплексно класиране. Победата в турнира завоюва отборът на СОУ „Никола Вапцаров“ – гр.Айтос. Състезателите получиха преходната купа от Стивън Робъртснейб – началник на пожарната в град Лейланд, Великобритания, който бе гост на инициативата. Организаторите връчиха купи  и на отборите, заели второ и трето място в комплексното класиране -  на СОУ „Цанко Церковски“ – Полски Тръмбеш,  и на отборът на ОУ „Никола Вапцаров“ – гр. Попово.